Added to cart

Sign in

Forgot your password?

Create new account

EN

DJI Focus Pro All-In-One Combo

1 374,17 €
1 374,17 € without VAT
preorder
1 - 4 weeks

Product code: 9153

Brand: DJI

Notify me

Enter your e-mail and we will let you know when the product is in stock

Description

Zaostrený na dokonalosť - AMF systém ovládania objektívu

DJI Focus Pro, prvý nezávislý systém automatického manuálneho ostrenia (AMF) spoločnosti DJI, poskytuje užívateľom spoľahlivé a komplexné riešenie zaostrovania.

Prvá kapitola: LiDAR zaostrovanie, teraz dostupné pre všetkých
Spoločnosť DJI prvýkrát predstavuje zaostrovací systém LiDAR ako samostatný produkt, ktorý umožňuje širokej užívateľskej základni vyskúšať si kreatívne možnosti zaostrovania.

Úplne nová rukoväť, všestranné schopnosti
Novo navrhnutý DJI Focus Pro Grip disponuje 2,5 hodinovým napájaním systému, intuitívnym ovládaním na displeji, automatickou kalibráciou a ukladaním dát pre 15 objektívov, spustením/zastavením nahrávania cez Bluetooth a možnosťou ručného snímania, čo umožňuje výnimočné zaostrovanie pomocou LiDAR, a to aj bez stabilizátora Ronín.

Nastavenie parametrov na dotykovom displeji, synchronizácia zobrazenia LiDAR

Rukoväť vybavená farebným dotykovým displejom podporuje nastavenie parametrov LiDAR a motora a umožňuje zobrazenie v reálnom čase z perspektívy LiDAR, takže má používateľ má počas používania úplný prehľad.

Automatická kalibrácia, efektívna a praktická

Aplikácia DJI Ronin obsahuje integrované dáta objektívu, ktoré je možné importovať do Focus Pro Motor prostredníctvom Bluetooth pripojenia k rukoväti. Jeden motor môže uchovávať dáta až pre 15 objektívov.

Pripojenie Bluetooth, bezdrôtové ovládanie

Rukoväť je možné pripojiť priamo k bezzrkadlovým kamerám cez Bluetooth a bezdrôtovo spustiť/zastaviť nahrávanie. Prostredníctvom Bluetooth ju možno tiež spárovať s aplikáciou DJI Ronin a dokončiť tak kalibráciu manuálnych objektívov. [1]

Prevádzková doba 2,5 hodiny, možnosť používania počas nabíjania

Rukoväť podporuje 2,5 hodinové napájanie pre LiDAR aj zaostrovací motor. Umožňuje tiež nepretržité používanie pri nabíjaní prostredníctvom PD rýchlonabíjacích batérií tretích strán.

Väčšie a širšie zaostrovanie
LiDAR má teraz dlhšiu zaostrovaciu vzdialenosť medzi človekom a objektom až  do vzdialenosti 20 metrov, [2] čo je približne trikrát viac ako u predchádzajúcej generácie, [3] takže bez problémov zvládne aj snímanie pomocou teleobjektívov. Veľmi široké zaostrovacia FOV 70 ° umožňuje ľahké zhotovovanie okrajových kompozícií a záberov zblízka, čo výrazne zvyšuje tvorivú slobodu.

Presnejšie a stabilnejšie zaostrovanie
Vylepšený LiDAR disponuje teraz 76 800 bodmi merania, čo je o 77 % viac ako u predchádzajúcej generácie, [3] čím sa zlepšila detekcia okrajov človeka a zároveň sa účinne znížilo vyhľadávanie zaostrenia. Vďaka LiDAR obnovovacej frekvencii 30 Hz je navyše zaostrenie spoľahlivo uzamknuté, aj keď sa objekt rýchlo pohybuje.

Inteligentnejšie zaostrovanie

AF rozpoznávanie a sledovanie objektov

Vďaka novým algoritmom umelej inteligencie je možné dosiahnuť spoľahlivejšie rozpoznávanie osôb a vozidiel. Aj v prípade, že je objekt na okamih zakrytý, môže LiDAR rýchlo obnoviť zaostrenie.

Nastaviteľná AF rýchlosť zaostrovania

Rýchlosť automatického zaostrovania je možné nastaviť v piatich úrovniach. Nižšie úrovne umožňujú jemnejšie zaostrovanie, zatiaľ čo vyššie úrovne umožňujú rýchlejšie a citlivejšie zaostrovanie.

AF zmena objektov

V scenároch s viacerými objektmi je možné rýchlo meniť zaostrenie medzi rôznymi objektmi.

Voliteľná AF zaostrovacia oblast

K dispozícii sú dva režimy zaostrovacích oblastí, Wide a Flex Spot. V režime Wide dokáže LiDAR automaticky detekovať a zamerať osoby a vozidlá. V režime Flex Spot si používatelia môžu ručne vybrať ľubovoľný objekt, na ktorý chcú zaostriť.

Flexibilná kombinácia pre rôzne scenáre
Focus Pro sa skladá zo štyroch hlavných modulov: LiDAR, motor, rukoväť a Hand Unit. Používatelia môžu tieto moduly flexibilne kombinovať podľa rôznych požiadaviek 
na natáčanie. Samostatní tvorcovia môžu využívať automatické zaostrovanie LiDAR, ktoré výrazne zvyšuje efektivitu snímania a umožňuje dosiahnuť vynikajúce tvorivé výsledky. Spolupracujúce tímy tvorcov môžu vďaka presnému ovládaniu ostrenia s využitím Hand Unit vniesť do svojich snímok hĺbku. Focus Pro sa vyznačuje rozsiahlymi možnosťami, ktoré vyhovujú rôznym scenárom a typom snímania.

Kapitola druhá: AMF, spolupráca človek – stroj
Vďaka prelomovému AMF režimu, ktorý je prvýkrát použitý ako v Hand Unit, tak v rukoväti, predstavuje DJI Focus Pro nový štandard pre spoluprácu človeka a stroja pri ovládaní zaostrovania, ktorý vyhovuje najrôznejším tvorivým požiadavkám.

Kvalitné zaostrovanie
V režime AMF sa pri automatickom zaostrovaní súčasne otáča predný volič na rukoväti (alebo zaostrovací gombík na Hand Unit). To umožňuje tvorcom ako vizuálne sledovať stav zaostrenia na monitore, tak intuitívne vnímať logiku automatického zaostrovania prostredníctvom hmatovej spätnej väzby, čo umožňuje pohotové rozhodovanie o tom, kedy je potrebný manuálny zásah.

Prepínanie medzi manuálnym a automatickým režimom v rade milisekúnd
Ovládanie zaostrovania máte vždy na dosah ruky. V AMF režime je možné manuálne ovládanie zaostrovania zapnúť a vypnúť v ráde milisekúnd. To nielenže zachytáva zámer tvorcu s väčšou presnosťou a zaisťuje tak ucelený spôsob snímania záberov, ale tiež významne zvyšuje efektivitu práce na scéne tým, že znižuje počet prerušení spôsobených zmenami režimu zaostrovania.

Dynamické zaostrovanie, to najlepšie z oboch svetov
Inovatívne funkcie AMF prináša neobmedzené tvorivé možnosti. V režime AMF poskytuje LiDAR spolu s ovládaním tvorcov zážitok zo zaostrovania, ktorý je ako efektívny a pohodlný, tak elegantný a dynamický. Ide o bezproblémové spojenie hybridného zážitku, ktorý kombinuje výkon a spoľahlivosť technológie s intuíciou a kreativitou tvorcov.

Otáčaním voliča dosiahnete AMF prechodu zaostrovania, čo je ideálne pre naratívne scény. Stlačením a podržaním voliča dosiahnete uzamknutie AMF zaostrenia, čo je ideálne pre scény s prekážkami v popredí.

Asistencia pri zaostrovaní s pohľadom z vtáčej perspektívy
Vďaka DJI Focus Pro LiDAR môžu tvorcovia získať viac intuitívnu predstavu o priestorovej polohe objektu a využívať asistenciu zaostrovania LiDAR Waveform [4] prostredníctvom 
DJI High-Bright Remote Monitor, čím získajú pohľad na celú scénu z vtáčej perspektívy. Okrem toho LiDAR Waveform ponúka doplňujúce informácie, ako je poloha objektu, referenčná línia ohniskovej roviny v reálnom čase a meradlo vzdialenosti, ktoré pomáhajú vyhodnotiť stav automatického zaostrovania a predvídať optimálny okamih pre manuálny zásah.

Kapitola tretia: FIZ ovládanie objektivu
Magnetické tlmenie FIZ Hand Unit
Zaostrovacie prvky môžu jednoducho ovládať zaostrenie, zoom a clonu objektívu. Tímová práca sa stáva efektívnejšou, čo uľahčuje snímanie zložitejších scén.

Plynulé nastavenie tlmenia v reálnom čase

Focus Pro Hand Unit je vybavená funkciou plynulého nastavenia tlmenia v reálnom čase.

Režim elektronického značenia bodov A-B

Režim elektronického značenia bodov A-B podporuje hmatovú spätnú väzbu s pružinou na koncových bodoch, čo umožňuje presné a pohodlné ovládanie zaostrovania.
Komunikačná vzdialenosť 160 m [5]Pokrýva väčšinu požiadaviek na snímanie v interiéri aj exteriéri.
Spustenie/zastavenie natáčania cez BluetoothUmožňuje bezdrôtové spustenie/zastavenie natáčania prostredníctvom priameho Bluetooth pripojenia s bezzrkadlovými kamerami. [1]

FIZ Motor
Došlo k výraznému zlepšeniu výkonu motora, ktorý ponúka presnejšie ovládanie profesionálom a všestrannejšie možnosti filmového jazyka.

Prepojenie jedným tlačidlom

Podpora prepojenia s Hand Unit pomocou jedného tlačidla eliminuje manuálne prepájanie a urýchľuje tak spustenie a používanie.

10ms nízka latencia

Rýchlosť motora je približne o 30 % vyššia ako u predchádzajúcej generácie [6], pričom latencia odozvy je iba 10 milisekúnd.
Nastaviteľný krútiaci moment v troch úrovniachKrútiaci moment motora je možné nastaviť tak, aby zodpovedal tesnosti zaostrovacieho krúžku rôznych objektívov, čo zaisťuje plynulejší chod.
Nastaviteľný smer otáčaniaSmer otáčania motora je možné flexibilne nastaviť podľa rôznych montážnych polôh.
Kompatibilita s 15mm tyčamiUniverzálnejšia veľkosť pre jednoduchšiu montáž.

Magnetická tlmiaca rukoväť
Jeden používateľ môže zastúpiť celý tím. Vďaka intuitívnemu a efektívnemu ovládaniu môžu tvorcovia plynule prepínať medzi zaostrovaním a zoomom.

Ovládanie zaostrenia

Zaostrenie je možné ľahko nastaviť pomocou predného voliča rukoväte. Rýchlosť otáčania voliča je možné nastaviť od 1 do 100 a prispôsobiť tak rozsah otáčania podľa potreby.

Ovládanie zoomu

Predný volič je možné prepnúť na ovládanie zoomu, čo uľahčuje rýchlu manipuláciu s ohniskovou vzdialenosťou objektívu pre dosiahnutie dynamickejšej práce s objektívom.
Magnetické tlmenie hmatovej spätnej väzbyV režime Focus je možné nastaviť koeficient tlmenia. V režime zoomu sa volič zmení z funkcie tlmenia na funkciu pruženia.

Obsah balenia:

1x DJI Focus Pro LiDAR
1x DJI Focus Pro Hand Unit
1x DJI Focus Pro Grip
1x DJI Focus Pro Motor
1x DJI Focus Pro Carrying Case

Kompatibilita:
Kompatibilita fotoaparátov

Poznámky:
1.Ďalšie informácie o kompatibilite nájdete po kliknutí na Kompatibilita kamier a objektívov v navigačnom paneli tejto stránky.
2. Vyžaduje zapnutie funkcie zobrazenia 2násobného zoomu na displeji DJI Focus Pro Grip.
3. V porovnaní s DJI LiDAR Range Finder (RS). Dáta boli merané v kontrolovanom prostredí. Skutočné skúsenosti sa môžu líšiť v závislosti od prostredia, použitia a verzie firmvéru.
4. Vyžaduje DJI Focus Pre LiDAR na DJI Transmission Cable Hub, rovnako ako DJI Transmission (High-Bright Monitor Combo).
5. Merané s ohľadom na zhodu s FCC v otvorenom, nerušenom prostredí bez rušenia. Tieto údaje slúžia iba ako referenčné. Skutočná prenosová vzdialenosť sa môže líšiť v závislosti na prostredí.
6. V porovnaní s DJI RS Focus Motor (2022). Rýchlosť motora sa môže líšiť v závislosti na tlmenie objektívu. Riaďte sa prosím skutočnými skúsenosťami. Údaje boli merané v kontrolovanom prostredí. Skutočné skúsenosti sa môžu líšiť v závislosti od prostredia, použitia a verzie firmvéru.
7. Nastavenie možnosti snímania vyžaduje jedno alebo viac príslušenstva, ktoré sa predáva samostatne.
8. Funkcia asistencie zaostrovania LiDAR Waveform je k dispozícii iba v scenároch s jedným motorom.

We send packages
on the day of the order

DJI warranty
service

Store
in Bratislava

Visa, Mastercard, ApplePay

Express Courier, Courier,
Pick-Up Point

Rent goods

Načíst

Cookies

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners who may combine it with other information that you’ve provided to them or that they’ve collected from your use of their services.

Your cookies settings

Here you can enable cookies according to your own preferences.You can change those settings any time in the future by clicking 'Cookie settings' link in our website's footer.

Necessary cookies help make a website usable by enabling basic functions like page navigation and access to secure areas of the website. The website cannot function properly without these cookies.

Preference cookies enable a website to remember information that changes the way the website behaves or looks, like your preferred language or the region that you are in.

Statistic cookies help website owners to understand how visitors interact with websites by collecting and reporting information anonymously.

These cookies are used by advertising and social networks, including Google, to transmit personal data and personalise ads to make them interesting to you.